ÖVRIGT / Smycken / Ring 8067109
nr 806 7109
Ring
70-tal, silver
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 februari 2013
kl 19:22:02
150 kr
250 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Lavering
Nisse Strinning (1917-2006)
Springare (Stig Lindberg)